Sosyal Medya Projeleri

Web teknolojileri ile ilgilenip sosyal medya konusuna girmemek mümkün değil. Ancak bu konunun kurumsal amaç & kaynaklar dikkatle değerlendirilerek ve hak ettiği ölçüde bir planlama dönemi ardından hayata geçirilmesi gerektiğini düşünenlerdeniz. Bize göre sosyal medya ciddi ve planlı olarak yönetilmesi gereken çok değerli bir mecra.

Bu konuda iki müşteri kitlesi için iki ayrı hizmet üretiyoruz:

  1. Kurum içi insan kaynağı il bu süreci yönetmek isteyenler için özel sosyal medya eğitim ve uygulama programları: Bu hizmet ile, müşterimizin ihtiyacına bağlı olarak 4-6 haftalık bir süreç ile sosyal medyayı kendi amaçlarına uygun şekilde kullanmasının yollarını öğretiyor, kimi zaman yaptığımız atölye çalışmaları ile beraber geliştiriyoruz. Bu süre içinde hem kurum içi ekibi yetiştiriyor hem de sosyal medya altyapısının kurulması ve sürdürülebilir bir boyuta getirilmesi üzerinde beraber çalışıyoruz.
  2. Özel amaçlı sosyal medya projeleri: Kimi zaman özel bir sektör ya da tanımlı bir kapsam için içeriğin sosyal medya amaçlı olarak üretilip yayınlanmasının ve etkileşiminin yönetilmesi gerekebiliyor. İki güzel örneğimiz var: İlki aile otomobili olarak konumlanmak istenen prestijli bir model için yaptığımız “Anne Blogger“lar projesi. Bu proje kapsamında müşterimiz için anne olup bu konuda nitelikli sosyal medya etkinliği olan ve blog yazıları üreten kişilerle temas ederek aracımızı test etmelerini ve görüşlerini uygun mecralarda yayınlamaları için koordinasyon görevi üstlendik. Bir başka benzer örnek yine otomotiv sektöründen bir müşterimiz için yaptığımız IK (İnsan Kaynakları) blogger’larının müşterimizin yaptırdığı bir pazar araştırması (şirket aracı olarak seçilen markanın çalışan sadakatine etkisi) konulu araştırması ile görüşlerini paylaşmalarını ve araştırma sonuçlarının açıklanacağı büyük bir kongrede sahne alacak olan etkinliğine davet eden içeriğin üretilip paylaşılmasını sağlamak şeklindeydi.

Sosyal medya öyle geniş ve dinamik bir konu ki sağlıklı olarak takip etmek ve amaçlara uygun kullanımını sağlamak oldukça önemli bir iş. Bu konuyu hem yarattığı etki hem de kurumların stratejik iletişim planlarına potansiyel katkısı açısından önemsiyor ve sosyal medya alanındaki dinamikleri ve gelişimleri bu açılardan sürekli izliyoruz.

Leave a Reply